O mnie

Poznaj mnie lepiej

Tatiana Hrechorowicz

Sama dobrze znam ścieżkę psychoterapii, bo za sobą mam dużo ekstremalnie trudnych i bolesnych życiowych doświadczeń. Jeszcze kilkanaście lat temu, nie czułam żadnego sensu życia, w lustrze widziałam okropną, bezwartościową osobę, wypełniał mnie wszechogarniający niepokój i poczucie braku, nawet czasem zdarzały się myśli samobójcze. Dziś patrząc w lustro widzę silną, mądrą, wspaniałą kobietę, której największym sukcesem jest pokonanie własnych demonów. Wiem jak trudno jest na tę ścieżkę wkroczyć z obawy co nas spotka i czy ma to jakikolwiek sens. Może zastanawiasz się czy nie jest  za późno na zmiany i czy w ogóle, cokolwiek da się zrobić ? Jako praktyk odpowiadam – jeśli tylko się odważysz i zaryzykujesz pracę nad swoimi trudnościami, możesz tak jak ja odmienić swoje życie. Odnaleźć siebie, sens życia, poczuć radość z każdego dnia i co wydaje się abstrakcyjne polubić siebie naprawdę. Nie ściemniam, wiem to z autopsji. 

Przez wiele lat pracowałam jako kostiumograf filmowy, aż stwierdziłam, że nadszedł czas na nowe wyzwania, podzielenie się swoim doświadczeniem i po 40-stce zabrałam się za studiowanie psychologii. Jak widzisz nigdy nie jest za późno na zmiany

Oferta

W czym mogę pomóc

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą od 16 roku życia.

Pomagam między innymi w następujących obszarach:

Pustka egzystencjalna, utrata sensu życia

Różnego rodzaju kryzysy życiowe – kryzys w związku, kryzys zawodowy

Problemy w relacjach, doświadczenia zranień w bliskich relacjach

Obniżona samoocena niskie poczucie własnej wartości, rozwijanie własnego potencjału, odnajdywanie drogi do spełnionego życia

Wypalenie zawodowe, poszukiwanie równowagi rodzinno-zawodowej

Trudności i niezadowolenie z własnego życia (osobistego, zawodowego)

Trudności emocjonalne, lęki, nerwice depresje, poszukiwanie sensu życia, nieradzenie sobie ze stresem

Trudności płynące z rodziny pochodzenia np. z problemem uzależnień (DDA), współuzależnienia, nadużywanie alkoholu lub narkotyków, nałogi, uzależnienia (od substancji i od zachowań)

Problemy odżywiania

Moje kompetencje

  • Mgr psychologii – Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny SWPS w Warszawie
  • Studia podyplomowe – psychotraumatologia Collegium Humanum
  • Wykładowca Społecznej Akademii Nauk – zajęcia z psychopatologii
  • Certyfikowany terapeuta analizy egzystencjalnej – Logoterapia z akredytacją wiedeńskiego Instytutu Viktora Frankla, ze specjalizacją psychoterapia integralna, noo-psychoterapia.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Logoterapii i Noo-Psychosomatyki
  • Konsultant Psychoterapii Pozytywnej stopień psychoterapeuty w nurcie psychoterapii pozytywnej w trakcie certyfikacji
  • Jestem członkiem  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  • Praktyk Dialogu Motywującego – Polski Instytut Dialogu Motywującego
  •  Zrealizowany staż zawodowy – Psycholog Praktyk we współpracy z PsychoMedic Warszawa
  • Moją praktykę prywatną uzupełnia, doświadczenie pracy w Poradni Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Wspóuzależnienia w Centrum Zdrowia Psychicznego – Warszawa Wola-Śródmieście ul. Mariańska 1

Mój sposób pracy

Pracuję w nurcie psychoterapii humanistycznej, integrując różne podejścia. Pracę z klientem przede wszystkim opieram o nurt psychoterapii pozytywnej bazującej na zasobach, a nie brakach i deficytach, oraz o nurt logoterapii (logos – sens) nastawionej na odnalezienie swojego indywidualnego sensu życia.

Do pracy terapeutycznej wprowadzam elementy terapii poznawczo behawioralnej . Pracuję w duchu dialogu motywującego, który opiera się o podmiotowość i autonomię klienta, dlatego niezależnie od zastosowanej metodyki najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna z drugim człowiekiem polegająca na bezwarunkowym szacunku, akceptacji, bezwzględnej dyskrecji oraz autentycznym zaangażowaniu. Bardzo starannie dopasowuję terapię do indywidualnych potrzeb. Co w efekcie przynosi znacznie większą skuteczność, a tym samym skrócony czas trwania procesów psychoterapeutycznych.

Terapia online odbywa się  poprzez szyfrowane połączenia internetowe, co zapewnia bezpieczeństwo i pełną poufność naszych rozmów.

Psychoterapia jest dla mnie możliwością przebycia z moimi klientami wspólnej drogi, podczas której wspieram ich nie tylko w procesie zmiany, ale również w rozwoju osobistym.  Efektem naszych wspólnych działań jest lepsze rozumienie siebie i swoich potrzeb, nowe sposoby działania i myślenia,  nauka nowych umiejętności psychospołecznych  a to owocuje realnymi zmianami w komforcie życia, poprawie dobrostanu, zadowolenia z  z życia, z relacji interpersonalnych  i z siebie samego . Moje uczestniczenie w tym procesie poczytuję za wielki zaszczyt i mój osobisty sens życia.

Standard pracy

W trosce o dobro pacjenta oraz zgodnie z przyjętymi standardami swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Pracuję zgodnie z kodeksem etyki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i kodeksem etycznym zawodu psychoterapeuty.  Stale poszerzam swoją  wiedzę, kompetencje zawodowe i umiejętności w trakcie kolejnych studiów, szkoleń i praktyk.